טיולים במכתש רמון

חברת אדם סלע מתמחה בהדרכת טיולים בנגב בכלל, ובטיולי ג'יפים בנגב בפרט.
אנחנו מציעים מגוון רחב של מסלולי טיולים באזור מכתש רמון, באזור שדה-בוקר ובקעת צין, בהר הנגב הגבוה, בדרכי הבשמים הנבטיות העתיקות ועוד.
אנו מאמינים שהג'יפ צריך לשמש כאמצעי תחבורה ולא כמטרת הטיול עצמו. הג'יפ מאפשר לנו גישה נוחה למקומות שאליהם קשה להגיע בלי רכב 4X4.
כל טיולי הג'יפים שלנו מודרכים. ההדרכה ניתנת בצורה מרוכזת במקומות מיוחדים ומעניינים במיוחד. הנהגים והמדריכים שלנו הם תושבי האזור, המכירים היטב את השטח, חברותיים מאוד ושמחים לחלוק את הידע שלהם עם המטיילים.

בג'יפ מקום למדריך (שהוא גם הנהג) ולעוד 6 נוסעים.

ישנם ג'יפים המיועדים ל- 8 נוסעים פרט לנהג, ראו בהמשך או שאלו אותנו.

טיול ג'יפים בזריחה במכתש רמון

משך הטיול: שעתיים

מתחיל ומסתיים במצפה רמון – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

נעלה לראש הר גוונים, משם נצפה בזריחה (כמובן בהתאם למגבלות מזג האוויר) ונשתה קפה. נמשיך את הסיור בנסיעה דרך גבעת ונחל רעף לנחל רמון, שם נעצור בצלו של עץ שיטה מרשים ביופיו ונספר על הקשר המיוחד בין עצי שיטה לבין גמלים שפעם הסתובבו חופשי בנגב. נמשיך את הטיול דרך נחל רמון שיוביל אותנו בחזרה לכביש הסלול ודרכו נטפס בחזרה למצפה רמון.

מחיר: 1,050 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,250 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,250 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,450 ₪ לג'יפ 8 מקומות

טיול ג'יפים מודרך "לגעת במכתש רמון"

משך הטיול: שעתיים

מתחיל ומסתיים במצפה רמון – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

אחרי תצפית קצרה מראש מעלה עצמאות, נרד אל תוך מכתש רמון בדרך סלולה וניכנס לשטח דרך נחל רמון. כאן נסביר בעזרת דגם והמחשה על היווצרותו של המכתש ונראה את הקיר הצבעוני של נחל רמון. נמשיך את הסיור בנסיעת שטח לראש הר גוונים, המקנה תצפית מרהיבה על כל היקפו של מכתש רמון. כאן גם אפשר למצוא מאובנים מדהימים מתקופת הטריאס. מהר גוונים נרד אל תוך גיא זוחלים ונחל גוונים ונעצור בצלו של עץ שיטה להסבר על הצומח והחי של אזור מדברי זה. נשמע את סיפורה של השיטה ונלמד על שימושיו של היפרוק. נספר קצת על חיי המדבר ואם יתמזל מזלנו נראה, אולי, צבאים.

את הטיול ניתן לעשות בשעות הדמדומים – ולצפות בשקיעה מהר גוונים.

מחיר: 920 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,150 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,190 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,390 ₪ לג'יפ 8 מקומות

מכתש רמון לעומק ולרוחב

משך הטיול: ארבע שעות

מתחיל ומסתיים במצפה רמון – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

אחרי תצפית קצרה מראש מעלה עצמאות, נרד אל תוך מכתש רמון בדרך סלולה ונכנס לשטח דרך נחל רמון. כאן נסביר, בעזרת דגם והמחשה, את היווצרותו של מכתש רמון ונראה את הקיר הצבעוני והמיוחד של נחל רמון. נמשיך את הסיור בנסיעת שטח לראש הר גוונים המקנה תצפית מרהיבה על כל היקפו של מכתש רמון. במקום זה נספר על "החצי הכוס המלאה" – מה תוכנן באזור זה בעבר, מה באמת נעשה ומה עתיד להיות.

נמשיך את הסיור בנסיעה לאורכו של נחל גוונים הציורי ונעצור בצלו של עץ שיטה להסבר על הצומח והחי של אזור מדברי זה – נשמע את סיפורה של השיטה ואם יתמזל מזלנו גם נראה, אולי, צבאים ובכל מקרה נספר קצת על חיי המדבר. נסיעה קצרה תביא אותנו לנווה המדבר של עין סהרונים ואתר העתיקות חאן סהרונים הסמוך לו. אחרי סיור רגלי בין המעיין לחאן נמשיך את הטיול עם נסיעה לאורך התוואי המקורי של דרך הבשמים: "מעלה דקלים", שיוריד אותנו לאפיקו הצבעוני להפליא של נחל ארדון וקיר הדייקים המפורסם שלו.

מחיר: 1,300 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,500 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,500 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,700 ₪ לג'יפ 8 מקומות

טיול להר רמון

משך הטיול: ארבע שעות

מתחיל ומסתיים במצפה רמון – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה. הטיול כולל הליכה של כ- 4 קילומטר בדרגת קושי קלה.

 נוסעים צפונה לצומת הרוחות שם פונים מערבה לכיוון הר חריף ונוסעים על כביש אספלט צר ומתפתל שמטפס אט אט לכיוון הר הנגב הגבוה. בדרך, ועם קצת מזל, אפשר יהיה לראות חלק מהפראים שמסתובבים באיזור ובכל מקרה נראה את עצי האלה שצומחים בוואדיות ומעידים על מה שפעם היה, לפני שהאקלים השתנה והפך למדברי. אחרי נסיעה של כחצי שעה נפנה לדרך עפר שמטפסת לכיוון הר רמון עצמו. נשאיר את הג'יפ שלנו בחניה ונמשיך ברגל לראש ההר 1,037 מטר מעל גובה פני הים. מסביב לפסגה ניתן למצוא הרבה עתיקות ובניהן מבנה קבורה, שרידים למבני מגורים ושורה ארוכה של אבנים מסודרות במה שמכונה 'קו K'. נמשיך לאורך השביל, נחצה וואדי עמוק ונטפס לשפת מכתש רמון ולאנדרטה לזכר צוות המעבורת 'קולומביה'. מכאן אפשר לצפות על החלק המערבי של מכתש רמון הפרוס לרגלי המצוק התלול, ובמיוחד על קרני רמון – שהיום קרואים על שמות אנשי צוות המעבורת. נחזור לכיוון הג'יפ שלנו ונסע מזרחה, חזרה לכיוון מצפה רמון. בדרך נעצור לביקור קצר ומרתק בבור חמת – אתר מהתקופה הישראלית הכולל בור מים פתוח, שאוגר בתוכו מי נגר בחורף ומחזיק אותם לאורך חודשים.

עונה מומלצת: כל השנה, בקיץ מומלץ כמסלול ערב.

מחיר: 1,450 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,700 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,650 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,850 ₪ לג'יפ 8 מקומות

טיולים באזור שדה-בוקר

טיול ג'יפים לבקעת צין ועין עקב

משך הטיול: כשעתיים

מתחיל ומסתיים בשדה בוקר – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

את הטיול נתחיל עם תצפית מרכס חלוקים על אגן שדה בוקר, נמשיך בנסיעה החוצה את שדה צין, עד לתצפית מרהיבה על בקעת צין במעלה צין. נרד לתוך בקעת צין על ציר קצא"א (קו צינור הנפט). נעלה לאורך אפיקו של נחל עקב עד לחניון היום של נחל עקב תחתון. משם, בהליכה קצרה, נגיע למעיין הנפלא הנובע כל ימות השנה. מי שרוצה ואמיץ מספיק, יוכל לטבול במימיו הצלולים והקרירים. נמשיך בנסיעה לאורך אפיקו המדהים של נחל צין ונעלה חזרה לשדה בוקר דרך הסרפנטינות.

מחיר: 920 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,150 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,190 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,390 ₪ לג'יפ 8 מקומות

טיול ג'יפים מודרך למדבר צין

משך הטיול: ארבע שעות

מתחיל ומסתיים בשדה בוקר – אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

פעם, לפני המון המון שנים, זרם דרך אזור זה נחל איתן שהתחיל מעבר לקו האופק במזרח ונשפך אל תוך הים התיכון. בהמשך נוצר השבר הסורי-אפריקאי, שתחילה לכד את מימיו והסית את הזרימה מזרחה. לאחר מכן ניתק את הנחל ממקורותיו. היום נחל צין הוא נחל אכזב, אבל אפיקו עדיין מרשים עד מאוד ובימים גשומים הוא גואה ושטף בדרכו המתפתלת אל ים המלח.

נתחיל את הטיול בעלייה לרכס חלוקים לתצפית מרהיבה על אזור אגן שדה בוקר. נסיעה קצרה על הכביש הסלול תוביל אותנו שוב לדרך ג'יפים, הפעם אל נחל חצץ. נעצור כדי להתפעל מבורות חצץ – בורות מים חצובים בסלע מימי קדם, שמאחוריהם סיפור מרתק על עם חזק ומתוחכם שחי כאן בעבר. נמשיך בדרכי עפר לכיוון הר צרור לתצפית מרהיבה, ומשם נרד דרך קו קצא"א (קו צינור הנפט) ומעלה צין אל תוך בקעת צין ונסע לעבר עין עקב. אחרי הליכה קצרה נגיע לבריכה עמוקה ונסתרת האוגרת בתוכה את מימיו המתוקים של עין עקב – מי שירצה להיכנס למים ולשחות במימיו הקרירים, מוזמן. נחזור בתוואי המקסים של נחל צין, ואם המזל ישחק לטובתנו, אולי נראה על המצוקים הלבנים של הבקעה נשרים מקננים.

מחיר: 1,300 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,500 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 1,500 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 1,700 ₪ לג'יפ 8 מקומות

למה לבחור אם אפשר לשלב?

גיפ במדבר5

יום שלם של טיול ג'יפים מודרך במכתש רמון ובקעת צין

משך הטיול: עד 8 שעות

מתחיל ומסתיים בשדה בוקר או במצפה רמון – לבחירתכם. אפשר לתאם נקודות איסוף / סיום בסביבה.

נתחיל את בתצפית קצרה על מכתש רמון מראש מעלה עצמאות. נרד אל תוך מכתש רמון ונפנה לדרך עפר אשר תכניס אותנו לערוצו של נחל רמון האכזב. נעצור ליד הקיר הצבעוני להפליא. נסביר על מקורם של הצבעים המסודרים שכבות שכבות, על איך סדר השכבות השתבש וגם על היווצרות מכתש רמון. נמשיך לאורך הערוץ של נחל רמון ונגיע לעץ שיטה בודד ועתיק ימים. בצל רחב ידיים נספר את סיפורה של השיטה וגם על הקשר המיוחד בין עצי השיטה והגמל שפעם היה חיית בר כאן. נמשיך את הסיור בנסיעה לאורך קטע של שביל ישראל שיוביל אותנו דרך נוף מדהים לכיוון שן רמון, נחצה את ערוצו הצר והעמוק של נחל רעף וגם את גבעת רעף, הבנויה משכבות שכבות גבס טבעי, בדרכנו למה שמכונה "ציר החשמל", דרכו הג'יפ יטפס בעלייה ארוכה ולא קלה לראשו של הר גוונים, המקנה תצפית מרהיבה של כל היקפו של מכתש רמון. בדרך חזרה למצפה רמון, נעבור דרך גיא זוחלים המתפתל והצבעוני ונעלה את מעלה עצמאות, כאשר עכשיו השכבות החשופות בשולי הכביש בעלות משמעות, כי כבר ברור שהן הן עדות לכל מה שסופר במהלך הסיור הקצר ללב המכתש.

נמשיך בנסיעה מנהלתית על הכביש לשדה בוקר (כחצי שעה). נרד לשטח בנסיעה החוצה את שדה צין ויורדת לתוך בקעת צין דרך מעלה צין על ציר קצא"א (קו צינור הנפט אילת- אשקלון). נעלה לאורך אפיקו של נחל עקב עד לחניון היום של עין עקב. משם הליכה קצרה למעיין – עין עקב, שם מי שירצה יוכל לטבול במים הצלולים והקרירים. נמשיך חזרה דרך התוואי המרתק של נחל צין חזרה לשדה בוקר. משם נסיעה מנהלתית נוספת על הכביש בחזרה למצפה רמון.

מחיר: 1,950 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 2,100 ₪ לג'יפ 8 מקומות

שבת וחג: 2,150 ₪ לג'יפ 6 מקומות || 2,350 ₪ לג'יפ 8 מקומות